• Zveřejněno 25. 5. 2023

Výlet na farmu Kozodoj

Dne 12. 5. 2023 jsme si udělali výlet na ekofarmu Kozodoj v Karlových Varech. Vybrali jsme si výukový program – Farma a hospodářská zvířata.

• Zveřejněno 3. 4. 2023

1.třída v knihovně

V pátek 31. 3. 2023 naši prvňáčci poprvé navštívili městskou knihovnu ve Vejprtech.
    Povídali si s paní knihovnicí o knihovně, co v ní najdou a jak se v ní chovat. Dozvěděli se, jak se zaregistrovat a naučili se orientovat mezi poličkami plnými knih. Zjistili, že v knihovně se dá s knihou nebo časopisem příjemně relaxovat a dokonce si plnit i domácí úkoly.
    Přečetli si úryvek z příběhu kočiček Pufa a Mufa.
    V knihovně se jim moc líbilo a doufejme, že to nebyla jejich poslední návštěva.

• Zveřejněno 30. 3. 2023

Březen - měsíc knihy

Žáci 7. A připravili čtenářskou dílnu pro malé čtenáře z 1. třídy. Čtenářům vysvětlili, kde si knihy vypůjčí, jaké knihy najdou v knihovně podle žánrů, že knihovnice čtenářům předá průkazku a vysvětlí jim řád knihovny.

• Zveřejněno 26. 3. 2023

Lyžařský výcvikový kurz 2023

V týdnu od pondělí 20.3.2023 do pátku 24.3.2023 vyrazili žáci naší školy na lyžařský výcvikový kurz do Skiareálu Klínovec. Přesto, že byly některé dny deštivé, týden na lyžích, jsme si náramně užili.

I tento rok stáli někteří z účastníků na lyžích nebo snowboardu poprvé v životě. Po úvodních přirozených nezdarech, mohli být na sebe na konci kurzu všichni pyšní. Celkově se totiž sešla parta velice kvalitních lyžařů a snowboardistů, kteří si zaslouží velikou pochvalu a na jejichž výkony mohou být náležitě hrdí také instruktoři jednotlivých družstev. Všichni prokázali dovednosti závěrečný den, při již tradičním slalomu.

• Zveřejněno 23. 3. 2023

Zápis do 1.třídy

Zápis do 1. ročníku základní školy proběhne ve dnech  19. a  20. dubna 2023 od 14.00 do 16.30 hodin v budově základní školy Moskevská 723/2. K zápisu se dostaví rodiče s dětmi narozenými v době od 1. 9. 2016 do 31. 8. 2017 a také děti, které měly v loňském školním roce odklad školní docházky.

K zápisu přineste:

• rodný list dítěte.

K zápisu není třeba dítě nijak zvlášť připravovat. Hlavním úkolem zápisu je ověření školní zralosti.Součástí je proto volný rozhovor s dítětem.

• Zveřejněno 22. 3. 2023

Lyžák za mega - vyjádření k výsledkům

Milí přátelé, chci Vás touto cestou všechny pozdravit. Nevím, jak vy, ale já se prakticky každý den vracím v myšlenkách k době, kdy jsme společně více než týden usilovali o úspěch v soutěži "Lyžák za mega...."a podařilo se nám zajistit téměř půl milionu bodů v podobě lajků a komentářů.

• Zveřejněno 6. 3. 2023

Lyžák za mega

Milí přátelé,
    máme za sebou týden, který můžu zhodnotit třemi slovy: ,, To byla jízda” a já Vám za ni ze srdce děkuji.
    Vyhlášení vítěze bez zveřejnění přesných výsledků a kritérií hodnocení nás neuspokojilo. Přes moji snahu se mi zatím,bohužel, nepodařilo spojit s pořadatelem soutěže, Fajn rádiem. Doufal jsem, že již dnes Vás budu moci s vyjádřením rádia seznámit. Snad i proto ve spoustě z nás převládá pocit, že vítězem jsme my a soupeř vítězství utrpěl.

• Zveřejněno 17. 2. 2023

Spolupráce s Lesy ČR

Naše škola dlouhodobě spolupracuje s Lesy ČR. Jednou z aktivit je i poznávání oblasti Krušnohoří, společně s revírníkem Petrem Pixou. S panem Pixou se vydáváme několikrát za školní rok přímo do lesa, kde si děti prakticky vyzkouší stopování, poznávání stromů a dozví se například o významu oplocenek v lese. Jsme za tuto spolupráci rádi a těšíme se na další akce, které nás společně čekají.

• Zveřejněno 15. 2. 2023

Slavnosti pera v 1.třídě

Dne 15.2.2023 proběhly v 1.třídě “Slavnosti pera”.

• Zveřejněno 30. 1. 2023

Žákovské volby 2023

Žáci 2.stupně mě při hodinách Občanské výchovy oslovili se zájmem o prezidentské volby v našem státě.