Zveřejněno 24. 4. 2024

Výlet do ZOO Praha a na Letiště Václava Havla

V úterý 23. 4. 2024 vyrazila 7. a 9.třída do Prahy. Mladší žáci navštívili zoologickou zahradu a společně s průvodcem se vydali za ,,Velikány zvířecí říše''. Žáci 9. ročníku prožili krásný den na Letišti Václava Havla.

Nejprve si s pracovnicí letiště prošli celý proces odbavování včetně průchodu detekčním rámem, poté pod dohledem letištní ostrahy navštívili i prostory, které jsou přístupné pouze zaměstnancům letiště. Na vlastní kůži si pak někteří mohli vyzkoušet, jak probíhá kontrola na přítomnost výbušnin.

Velmi zajímavá byla taky cca 30 minutová projížďka po letištní ploše, při které se od průvodkyně dozvěděli mnoho informací i zajímavostí o systému přepravy osob, zboží či pošty. Prohlédli si místa údržby letadel a z minimální vzdálenosti sledovali vzlety a přistání hned několika letadel. Velkou atrakcí se stalo ruční navádění letounů na jejich přesné pozice.

Vrcholem dne pak byla návštěva výcvikového střediska pro piloty a palubní personál. Zde si prohlédli při plném provozu několik simulátorů letadel, které používají piloti při nácviku mimořádných situací, a sami navštívili simulátor pro palubní personál. Někteří si vyzkoušeli práci letušky a svoje spolužáky poučili o chování v mimořádné situaci, také na vlastní kůži zažili, že obsluha za letu také není úplně jednoduchá. Na závěr se sami stali účastníky simulace nouzového přistání a evakuace z letadla. Nejen tento poslední zážitek se setkal s ohromným ohlasem a můžeme klidně říci, že tento den si užili opravdu všichni.