Zveřejněno 2. 4. 2024

Aprílový den 2024

Dnes 2.4.2024 proběhl na naší škole jako každý rok ,,Aprílový den''. Letos měl netradiční průběh.

Připravili ho žáci 9.ročníku, kteří na 10 stanovištích představovali svým spolužákům 1.stupně vybraná povolání, na která se budou při svém dalším studiu připravovat. Mladší spolužáci plnili různé úkoly od dovednostních až po vědomostní. Při závěrečném vyhodnocení jsme zjistili, že nejpopulárnějšími jsou zaměstnání, jejichž smyslem je lidem pomáhat. Suverénním vítězem se stal policista, na druhém místě se umístil záchranář a třetí skončila zdravotní sestra. Žáci 2.stupně představili porotě, která se skládala zejména z žáků 5.ročníku, čtyři fungující podniky. Zda vyhrála lékařská klinika, kavárna, škola nebo televizní soutěž ,,Československo má talent'' si budeme muset ještě počkat. Výsledky tajného hlasování budou zveřejněny až v pondělí 8.4., už teď však můžeme říct, že se den všem líbil a že se s podobným dnem zřejmě setkáme i příští rok. Děkujeme Hasičům Vejprty, panu veliteli Suchánkovi, za zapůjčení výstroje.